Kulturni dan na PŠ Šentlovrenc

V sredo, 7. 2. 2024, smo imeli na PŠ Šentlovrenc kulturno prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku. Učenci 3. razreda so predstavili življenje našega največjega pesnika, Franceta Prešerna. Na instrumente so zaigrali trije kitaristi, Maj, Janez in Vito, Rebeka in Juta sta nežno zagodli na violino, Alina pa je na kljunasto piščal zaigrala Uspavanko. Oskar nam je predstavil havajski instrument ukulele. Petošolki Lara in Urša, sta nas presenetili, saj sta v duetu ob spremljavi na ukulele zapeli Tople oči. Gal je deklamiral pesem Feria Lainška. Četrtošolci in petošolci so odrepali pesem Zelenjavni rap. Prireditev smo zaključili s prelepimi pesmimi, ki jih je ob kitarski spremljavi Uroša Primca zapel otroški pevski zbor PŠ Šentlovrenc. Še enkrat smo dokazali, da je pri nas doma kultura. Živela kultura!

Alenka Kolar