Sprejem prvošolcev

Začelo se je novo šolsko leto 2019/2020. Poseben sprejem so doživeli učenci prvošolci, ki so se pred šolo zbrali skupaj s svojimi starši. Zbrane je sprva pozdravila Teja Zajec, vodja podružnične šole. Učencem prvošolcem je posebej predstavila učiteljico razredničarko Mileno Rajšel in učitelja Uroša Primca, ki jih bosta spremljala na novi poti v prvem razredu. Učenci so v učilnici kulturnega doma slovesno skočili v prvi razred, nato pa je sledil kulturni program. Prireditev se je začela z nastopom otroškega pevskega zbora. Zbrane starše in učence je nagovoril še ravnatelj OŠ Trebnje gospod Rado Kostrevc ter vsem zaželel uspešno šolsko leto.

Petošolca Kaja in Urban sta predstavila nekaj osnovnih podatkov o podružnični šoli Šentlovrenc. Sledila je otroška predstava z naslovom V knjigi skriti zaklad, ki jo je odigral Zavod Enostavno prijatelji. Ogled predstave sta omogočili Občina Trebnje in Krajevna skupnost Šentlovrenc. Po ogledu predstave so prvošolci dobili v spomin knjigo Moja prva knjiga o šahu, ki jo podarja Občina Trebnje.

Našim najmlajšim šolarjem želimo srečno in uspešno na novi poti znanja.