Likovna razstava na prireditvi pod Kazinarjevim kozolcem

Odzvali smo se vabilu, da v nedeljo, 6.10.2024, sodelujemo in nastopimo na prireditvi “Miške v koruzi” v organizaciji Društva podeželskih žena Tavžentroža, krajevni odbor Velika Loka.

Predhodno smo v šoli izvedli likovne delavnice v vseh razredih z domačinom, samorastniškim slikarjem, Branetom Praznikom. Na prireditvi pod Kazinarjevim kozolcem so bili otroški likovni izdelki razstavljeni. Učenci so nastopili z dvema pesmima otroškega pevskega zbora in tremi recitacijami.

Prireditev je bila bogata. Otrokom je bilo zanimivo gledati ženske v ozadju odra, ki so  ličkale in koruzo spravljale na kozolec. Gospe iz društva so pripravile miške, kokice. Potekal je srečelov. Predstavljali so se umetniki ročnih del iz bližnje okolice. Prireditev je bila razgibana, saj so se na njej predstavili harmonikaši iz bližnje okolice, folklorna skupina, pevci, domačini s skeči ….

Učenci so bili zelo veseli tudi pogostitve, ki so je bili deležni po njihovem nastopu.–

Martina Nemec