V jati z drugačnimi na PŠ Šentlovrenc

V torek, 12. 9. 2022, smo na PŠ Šentlovrenc v okviru 7. mednarodnega projekta oseb z motnjo in brez motnje »V jati z drugačnimi« gostili varovance in njihove spremljevalce iz VDC    Črnomelj in Šmihel. Na začetku našega druženja so učenci tretjega razreda pod mentorstvom Alenke Kolar zaigrali predstavo Mavrična ribica, nato nam je zapela varovanka Erika iz VDC Črnomelj, na koncu kulturnega programa pa je zapel še otroški pevski zbor PŠ Šentlovrenc. Po kulturnem programu smo se posladkali s piškoti in igrali različne igre z žogo. Varovanci so si ogledali šolo in se preizkusili v šolski spretnostih. Na koncu našega druženja smo izvedli skupne štafetne igre in razdelili medalje vsem obiskovalcem za aktivno preživet dan.

Učenci in učitelji smo bili veseli obiska, saj so nam varovanci in njihovi spremljevalci odprli pogled v nov svet. Njihova drugačnost, pripravljenost za sodelovanje in toplina, ki so jo izžarevali, nam bo še dolgo ostala v lepem spominu.

Uroš Primc