Prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku

V četrtek, 6. 2. 2020 smo imeli učenci prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku. Po slovenski himni in nastopu pevskega zbora smo učenci predstavili, katere kulturne dejavnosti zapolnjujejo naš prosti čas.  Predstavili smo se v igranju na ksilofon, violino, flavto, saksofon, prvošolci in drugošolci so zapeli in zaplesali, tretješolci so zaigrali odlomek Zvezdnega gledališča, četrtošolci zapeli in zaigrali Zelenjavni rap ter petošolci zapeli in zaplesali.Program je bil pester in bogat, skupaj pa smo ugotovili, da je med nami veliko kulturnih ustvarjalcev.

Sceno za kulturno prireditev so krasili potreti Franceta Prešerna. Učenci 3., 4. in 5. razreda so jih ustvarjali pod mentorstvo ljubiteljskega slikarja Braneta Praznika. V zahvalo smo ga povabili na kulturno prireditev. Na prireditev smo povabili tudi otroke iz vrtca. Sodeč po njihovi obrazih in navdušenem ploskanju, jim je bila prireditev zelo všeč.

Zapisala Milena Rajšel

Foto: Brane Praznik