V jati z drugačnimi

Za učence 1. in 2. razreda je bil četrtek, 17. 10. 2019, malo drugačen in poseben. Dopoldne so nam popestrili in obogatili varovanci Varstveno delovnega centra Bršljin. Sedem varovancev in dve strokovni delavki so hitro postali naši novi prijatelji, med nami pa so se stkale res pristne vezi. Obiskovalce smo v KD Šentlovrenc sprejeli vsi učenci naše šole, dramski krožek pa se je predstavil z igrico Ježki gredo v svet. Prvošolci in drugošolci smo druženje z njimi nadaljevali v telovadnici, kjer smo se najprej dobro spoznali, nato pa ob petju in igranju na glasbila ter igrah z baloni razveselili drug drugega. Po kratkem odmoru smo jih povabili v razred, kjer smo skupaj prisluhnili pravljici S. Makarovič Pod medvedovim dežnikom ter naše znanje preizkusili ob reševanju učnega lista. V zaključku druženja smo jim podarili podstavek s fotografijo kot spomin na druženje, ki so se ga zelo razveselili. Skupaj smo preživeli res lepo dopoldne in se kar težko poslovili drug od drugega.

Zapisala: Milena Rajšel