Prvi šolski dan

Veselo in pričakovanja polno je novo šolsko leto 2023/2024 prineslo 50 novih učencev na PŠ Šentlovrenc, med katerimi je 7 malih prvošolcev. Vsi učenci naše šole so si ogledali otroško gledališko predstavo Čebelici Tinka in Tonka Zavoda Enostavno prijatelji, katere ogled je omogočila Krajevna skupnost Velika Loka in se ji iskreno zahvaljujemo za to lepo gesto. Prvošolci so spoznali učiteljici, ki ju bosta spremljali v prvem razredu. Po ogledu predstave so prvošolci dobili knjigo Andreje Borin Čudoviti vrt, ki jo je ilustrirala občanka Marta Bartolj, darilo Občine Trebnje. Prvošolce in njihove starše so nagovorili vodja Podružnične šole Teja Zajec, ravnatelj Osnove šole Trebnje Rado Kostrevc ter županja Občine Trebnje Mateja Povhe. Sprejem prvošolcev si je ogledala tudi vodja oddelka za družbene dejavnosti na Občini Trebnje Majda Šalehar. Vsi so spodbudili učence k uspešnemu in veselju polnemu šolskemu letu.

T. Zajec

Foto: Brane Praznik