Prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku

Na PŠ Šentlovrenc smo v torek, 7. 2. 2023 obeležili Prešernov dan s šolsko prireditvijo, kjer so se učenci predstavili s svojimi nastopi. Na začetku ni manjkala slovenska himna Zdravljica, ki so jo učenci zapeli pod vodstvom Uroša Primca, v nadaljevanju pa so nam zapeli še dve pesmi z naslovom Kje mamici bi rož nabral ter Moja mati kuha kafe. Sledil je nastop prvošolcev in tretješolcev s plesno točko Maček Muri, drugošolci so se predstavili z ljudskim plesom Špicpolka, četrtošolci in petošolci pa so zapeli pesem Nine Pušlar, Tople oči ob spremljavi kitare. Za popestritev prireditve, pa sta se nam prestavili tudi učenki 5. razreda, ki obiskujeta glasbeno šolo, Ana Primc na klavirju s skladbo Tarantela ter Žana Končina na flavti s skladbo Zimska radost. Tako se je naša prireditev končala z mislijo, da je kultura vrednota zato je prav, da imamo radi svojo kulturo, glasbo, radi svoj jezik, da ga negujemo, spoštujemo in cenimo.

Petra Kastelic