Evropski teden mobilnosti

V sklopu Evropskega tedna mobilnosti 2021 je Občina Trebnje skupaj z izvajalcem Zavod Varna pot pripravila za učence  4. in 5. razreda PŠ Šentlovrenc izvedbo izobraževalne delavnice Ju3 na cesti.

Za učence prvošolce so omogočili ogled poučne predstave o prometu Vilko zasije na potepu.

Izobraževalna delavnica Ju3 in predstava sta se izvedli v sklopu aktivnosti »Aktivno v vrtec ali šolo«, ki se izvaja v okviru projekta LIFE IP CARE4CLIMATE in je financirana s strani Ministrstva za okolje in prostor v okviru sredstev Sklada za podnebne spremembe (posredniški organ je Ministrstvo za infrastrukturo.

Učenci so preko različnih družabnih in skupinskih iger ter pogovorov osvajali znanja o prometni varnosti.

Teja Zajec